bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

SEO Açısından En İyi Opencart Temaları

SEO Açısından En İyi Opencart Temaları

Opencart sitesi kurarak satış yapacağınız noktada sitenizin her zaman profesyonel durmasını isteyeceğiniz gibi aynı zamanda SEO ile çok rahat bir şekilde optimizasyon da yapmak istersiniz. Bu noktada tercih edeceğiniz Opencart temaları da çok ciddi bir önem arz etmektedir. SEO açısından en iyi Opencart temaları incelendiği zaman bazı temaların diğerlerine göre daha fazla ön plana çıkma özelliği bulunmaktadır. Bu temalar hem görünüm açısından son derece başarılı temalar olduğu gibi hem de SEO’nun yapılmasında avantaj elde etmektedir.

BigShop

Satış yapacağınız ürünlerin sayısının fazla olması durumunda hem yönetimi kolay hem de sizlere SEO’da yardımcı olacak özel bir tema ararsınız. BigShop teması bu noktada sizlere çok fazla ürün ekleme imkanı verirken ek olarak kolay bir yönetim paneline sahip olarak hizmet vermektedir. BigShop temasının 2 ve üstü versiyonlara sahip olan bütün Opencart güncellemelerinde de uyumlu olduğu görülmektedir. Yalnız temanın eksik yönlerine baktığımız zaman demo sayısı diğer Opencart temalarına göre daha az seviyededir. BigShop temasında sadece 3 tane demo bulunurken bazı temalarda 10’larca demo yer aldığını görebilirsiniz.

Pav Fashion

Profesyonel Opencart temalarına baktığımız zaman bir diğeri ise; Pav Fashion temasıdır. Temanın özellikle moda üzerine bir alışveriş sitesi açmak isteyen kullanıcılarına ciddi oranda avantaj sağladığı görülebiliyor. Temada 4 farklı demo yer almaktadır ve bu demoların hepsi de SEO ile uyumlu şekilde hareket eder. Ek olarak arka plan ve renk seçenekleri bakımından da gelişmiş bir sistemi sizlere sunmaktadır. Temanın yan manü veya orta menü olarak şekillendirilebilme imkanı vermesi de ayrıca görünüm seçeneğini sizlere sunacaktır.

Shoppica

Shoppica teması Opencart’ta yer alan bütün versiyonlarla beraber son derece uyumlu bir şekilde çalışabilme özelliğine sahiptir. Özellikler ve tasarımlar bakımından kullanıcı dostıu bir tema olduğu gibi SEO açısından da avantaj sağlayan birçok özelliği bünyesinde bulundurur. Temada ağırlıklı renk tercihi ise mavi ve tonlarından yana yapılmaktadır. Bu renkleri beğenen kişiler temayı inceleyebilir.

Pavilion

Gerçekten profesyonel ve işi daha ciddi boyuta getiren temalar arasında ilk sıralarda ise Pavilion teması yer almaktadır. Bu noktada temada sizlere farklı kısa kodlar da verilir. 40’ın üzerinde yer alan bu kodlarla beraber hayalinizdeki temayı kurabilme imkanına sahip olursunuz. Tema olarak sürükle bırak yönteminin kullanılıyor olması, kodlama bilginiz olmamasına rağmen temayı oluşturabilme imkanınızın olması, çoklu şekilde dükkan giriş yapabilme gibi imkanlar temayı vazgeçilmez kılmaktadır. Bütün bu özelikler SEO noktasında da sizlere destek verecek olan özellikler arasında yer alıyor.

Branchy

Teknoloji üzerine bir site açmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği temalara baktığımız zama Branchy ise bu noktada ön plana çıkmayı başarmış son derece profesyonel bir tema şeklindedir. Tema Opencart’ın hem eski hem de yeni olan bütün versiyonlarında sorunsuz şekilde çalışır ve bünyesinde 4 tane farklı arayüz bulunmaktadır. Demolarda ise teknoloji ağırlıklı olarak bir görünüm sunulduğunu görebilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz bu temalar sizlere sitelerinizin SEO’larını yerine getirirken destek verecek ve daha rahat bir şekilde SEO yapabilmenizi sağlayacak olan temalardır. Fakat bunların yanı sıra kullanacağınız temalara kuracağınız eklentilerin de çok büyük bir önem arz etmekte olduğunu görebilirsiniz. En doğru şekilde eklenti kurma yoluna gitmeniz halinde SEO işlemlerinizi daha rahat yapabilir ve daha kısa süre içerisinde sonuç alabilme imkanına sahip olursunuz. Sitenizin her bölümünün SEO için uyumlu olması bu noktada çok önemlidir.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek