bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

Opencart’ın Sorunsuz Sürümleri Hangileridir?

Opencart’ın Sorunsuz Sürümleri Hangileridir?

Opencart sistemi her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Sistem her geçen gün gelişmeye devam ettiği için özellikle yeni sürümlerin karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Sürümler arasından hangisini tercih edeceğiniz ise sizin temanıza ve kullanım şeklinize göre değişim gösterebilmektedir. Opencart’ın sorunsuz sürümleri hangileridir? Sorusu bu yüzden sistemi kullanmak isteyen kişiler tarafından çok sık bir şekilde sorulmaktadır. Opencart sisteminin sürümleri arasından bir tercih yapacağınız sırada sizin temanız ile uyumlu olan sürümleri araştırarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda eğer kullandığınız tema ile sürüm uyumlu değilse bazı eklentilerle bu uyumu gerçekleştirebilirsiniz.

Opencart Yönetimi Nasıl Yapılır?

Bir sistem kullandığınız sırada özellikle dikkat edeceğiniz noktalardan birisi; sistemlerde yönetimlerin nasıl yapıldığıdır. Her Opencart sisteminde farklı bir şekilde yönetim benimsenmiş olabilir. Fakat genel anlamda yönetim şekilleri birbirine benzerken aynı zamanda yönetim sırasında herhangi bir kod bilgisine de ihtiyaç duymazsınız. Opencart’ın yer alan özellikleri sayesinde çok rahat bir şekilde ürün ekleyebilir ve farklı kategoriler açabilirsiniz. Yönetimsel ara yüzler sizlere sistemde yüzlerce hatta binlerce ürün olsa bile bu ürünleri tek bir tıkla yönetebilme imkanı verilmektedir.

XML Entegrasyonu Opencart’ta Var Mı?

Opencart’ın neredeyse bütün sürümlerinde XML entagrasyonu bulunmaktadır. Bu yüzden tedarikçi firmalardan ürün çekimleri yapacağınız sırada ürün çekimlerini çok kısa süre içerisinde ve bir sorunla karşı karşıya kalmadan yapabilmeniz mümkündür. Online bir şekilde ürünleri içeri aktarma imkanına sahip olduğunuz gibi aynı zamanda yerel dosyanız bulunması durumunda da bu dosya sayesinde XML içeri aktarma işlemlerinizi yapabilir ve entegrasyonu tam bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak hazır yazılımlar olarak karşınıza çıkmakta olan penta, Index ve arena gibi tedarikçileri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Opencart sizlere sadece tek bir tıkla bütün ürünleri sitenize ekleme imkanı verirken dışarı aktarma imkanını da sunar.

Farklı Dil Seçenekleri Mevcut Mu?

Ürünlerinizi sadece yerel pazarda değil aynı zamanda uluslar arası pazarda da tanıtmak isteyebilirsiniz. Bu noktada sitenizde dil seçeneklerine yer vermeniz çok ciddi bir önem arz edecektir. Opencart ise sizlere açık kaynak kodlamasına sahip olan bir yazılım olarak sunulur ve ürünlerinizi sadece yerel firmalarda değil aynı zamanda yabancı dil seçenekleriyle beraber uluslar arası piyasada kullanabilme imkanını verir. Sitenize dil seçeneği ekleme imkanınız bulunduğu için ürünlerinizi dünya pazarına rahat bir şekilde açabilirsiniz.

Opencart SEO Noktasında Avantaj Sağlar Mı?

Opencart’ın bir diğer güzel özelliğine baktığımız zaman genel anlamda SEO ile uyumlu bir şekilde hizmet verdiğini görebiliyoruz. Opencart’ın SEO ile uyumlu bir şekilde hizmet veriyor olması dünya pazarına çok kısa süre içerisinde ve rahatlıkla açılmasını sağlarken Google’da sitenizin sattığınız ürünler noktasında daha ön sıralarda yer almasını da sağlamaktadır. Opencart bu özellikleriyle diğer firmaların önünde yer alan ve her zaman gelişmiş bir altyapı sunarken sayfa başlıkları ve anahtar kelimeler noktasında ön plana çıkmanıza da yardımcı olmaktadır.

Kargo Sistemlerinin Desteklenmesi

Ürünlerinizin satışını yaparken kargolanması sırasında sorun yaşanmaması adına ürünleriniz için birçok kargo firması ile anlaşmalı olarak bu kargo firmalarını ekleyebilme imkanına sahip olursunuz. Eklediğiniz kargo firmaları için ayrıca bir ticaret bildirme imkanınız bulunmaktadır. Aynı zamanda Opencart sizlere kargo ve fatura adreslerini ayrı şekilde yazdırma imkanı da vermektedir.

Opencart sistemi gördüğünüz üzere son derece gelişmiş sistemler arasında yer almaktadır. Özellikle sürümlerinde sunmuş olduğu avantajlar ve eklentilerle beraber sistemi çok daha rahat bir şekilde kullanarak e-ticaret sitenizi sorunsuz şekilde yönetebilmeniz mümkündür.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek