bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

Opencart Sitenize Tema Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Opencart Sitenize Tema Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnternet üzerinden yapılan alışverişler her geçen gün artış göstermektedir. Bu noktada alışveriş siteleri de çok ciddi bir önem arz eder ve alışveriş sitelerinin sayısı da artış gösterir. Opencart sistemi ise internet üzerinden alışveriş yapabilme imkanı sunmakta olan sitelerin temel yapısını oluşturmaktadır. Opencart sitenize tema seçerken dikkat etmeniz gerekenler sayesinde ürün satışı yapacağınız sitelerde ürünlerinizin tanıtımını ve satımlarını çok daha rahat şekilde yerine getirebilmeniz mümkündür.

Opencart Temaları

Opencart sisteminde kullanılabilecek birçok tema bulunmaktadır. Bu temalar sayesinde sahip olmak istediğiniz e-ticaret sitesine çok rahat bir şekilde sahip olabilir ve ürünlerinizin sunumunu çok rahat şekilde yapma imkanına sahip olursunuz. Opencart temaları arasında bazı temalar çok karmaşık şekillerde sizlere sunulurken bazı temalar ise açık ve sade olduğu için ürünleri eklemeniz ve görünüm olarak daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Opencart Kullanımı ve Ne İşe Yarar?

Günümüzde aktif bir şekilde kullanılmakta olan e-ticaret sitelerine baktığımız zaman e-ticaret sitelerinin neredeyse hepsi Opencart sistemi kullanılarak hazırlanmıştır. Bu noktada Opencart ile kontrol panelinizi yöneteceğiniz evrede bir kod bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Bu yüzden yönetim panelini rahatlıkla yönetebilirsiniz. Opencart sisteminin genel anlamda özellikleri şu şekildedir:

  • Kurulumu son derece basit bir şekilde yapılabilmektedir. Kurulum kolay yapıldığı için e-ticaret sitenizi de basit bir şekilde yönetebilmeniz mümkündür.
  • Sanal poslar ve ödeme yöntemleri entegrasyonlarıyla beraber neredeyse bütün bankaların sanal poslarını kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.
  • E-ticaret sitenize ne kadar isterseniz o kadar ürün görseli eklemeniz mümkündür. Aynı zamanda eklediğiniz bütün görseller için tanıtım yazıları da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde kullanıcıların yorum yapması için ayrı bir alan ayrılabilir.
  • XLM sistem uyumları da yer almakta olduğu için arena, penta gibi olan tedarik sistemlerini rahat bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür.
  • Opencart sistemi için geliştirilmiş olan çok fazla tema bulunmaktadır. Bu yüzden kendi zevkinize uygun en iyi temayı bulabilme imkanınız bulunmaktadır.
  • Opencart açık kaynaklı olan bir kod sistemine sahip olduğu için farklı dilleri destekleyebilir ve bu şekilde sitenizi istediğiniz gibi yönetebilme imkanına sahip olursunuz.
  • Çok geliştirilmiş olan eklenti paketleri mevcut olduğu için sosyal medya hesaplarında ve sitelerde ürün tanıtımlarını sadece tek bir tık ile yapabilirsiniz.
  • E-ticaret altyapısı olarak Opencart basit bir kod sistemi ile kurulduğu gibi binlerce eklentiyi de destekler durumdadır. Bu yüzden çok kolay ve ücretsiz şekilde indirerek kurabilmeniz mümkündür.

Opencart Tema Önerileri

Opencart sisteminde kullanılmakta olan çok fazla temalar bulunmaktadır. Bazı temalar sahip olduğu renkli ve canlı görünüm ile beraber sıklıkla kullanılabilmektedir. Opencart tema önerileri olarak tercih edebileceğiniz bazı temalar şu şekildedir:

-Journal: Bütün kesimlere hitap eden ve sıradan tasarımlara göre daha güzel olan bir tema şeklidir. Rahat ve canlı bir görünüme sahip olduğu için çok kullanışlı bir temadır.

-Shopcart: Opencart altyapısını kullanan kişiler görsellik ve tasarım aradıkları takdirde bu tasarımı tercih edebilmektedir. Tasarım açık kaynak kodlu olarak sunulduğundan dolayı sorunsuz bir şekilde özelleştirme ve değiştirme imkanına sahip olursunuz.

Shoppica: Farklı satışlar noktasında sizlere hizmet vermekte olan son derece kullanışlı Opencart temalarından birisidir. Admin panelinin ve güçlü altyapısının olmasıyla beraber yönetiminiz de rahatlıkla yapılır.

Opencart sisteminde genel olarak tercih edilen ve beğenilen temaların bu şekilde olduğunu görebiliyoruz. Bu temalar hem kullanışlı hem de kaliteli temalardır.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek