bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

Opencart Siteniz İle Pazaryeri Entegrasyonları

Opencart Siteniz İle Pazaryeri Entegrasyonları

E-ticaret sitesi açtığınız zaman pazaryeri çok ciddi bir önem arz etmektedir. Opencart altyapısını kullandığınız zaman ise pazaryeri entegrasyonu yaptırmanız sizler için çok daha ciddi bir önem arz edecektir. Opencart siteniz ile pazaryeri entegrasyonları noktasında kullanılan ürün kaynağının xml’leri tedarikçilerin vermiş olduğu verilerle birleştirilir ve kategori eşleştirme gibi işlemler yerine getirilerek ürünlerin pazaryerinde daha rahat bir şekilde gösterilmesi ve son kullanıcılarla buluşturulması gerçekleştirilir.

Pazaryeri entegrasyonunun yapılması sırasında baz alınacak bütün işlemlere dikkat edilir ve sizin nasıl bir entegrasyon istediğiniz de bu noktada çok önemlidir. Eğer muhasebe / erp yazılımlarından gelecek olan verilerin de baz alınmasını istiyorsanız bu verilerin bazı alınmasına dikkat ederek işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir. Profesyonel destek almanız ise pazaryeri entegrasyonu noktasında sizlere destek sağlayacak faktörler arasında bulunmaktadır.

Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları

Opencart’ta pazaryeri entegrasyonu yaptırmanız sizlere birçok avantaj sunmaktadır. Bu noktada ülkemizde tercih edilmekte olan birçok e-ticaret sitesinde entegrasyon gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada bütün siparişlerinizi tek ekran üzerinden faturalandırma imkanınız da bulunmaktadır. Pazaryeri entegrasyonu yaptırmanın avantajları şu şekildedir:

  • Bütün pazaryerlerinden sınırsız şekilde ürün gönderebilme ve ürün alabilme imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Farklı pazaryerlerine farklı şekillerde fiyat tanımınızı yerine getirebilmeniz mümkündür. Bu yüzden her platformda kendi fiyatınızı belirleyebilirsiniz.
  • Aynı ürünü yayımlayacağınız sırada farklı başlıklarla birden fazla yayımlayabilme imkanınız vardır.
  • Satış yaptığınız üründe bir değişim yapma yoluna gittiğiniz zaman yapmış olduğunuz değişimi aynı anda farklı pazaryerlerinde yayımlayabilmeniz mümkündür.
  • Faturalarınızı özel tasarım ile yayımlarken bütün siparişlerinizi toplu bir şekilde faturalandırma imkanına sahip olursunuz.
  • Ürününüze bir platform üzerinden sipariş gelmesi gibi durumlarda farklı platformlardan da ürün stoğunuzda düşme meydana gelebilmektedir.

Opencart N11 Entegrasyonu

Ürünlerinizin entegre edilmesi gibi durumlarda n11.com gibi e-ticaret noktasında en önemli sitelerde entegre edilebilmektedir. Bu noktada aldığınız bütün siparişler de entegre edilebilmektedir. Bu noktada sizlere kargo firmaları entegrasyonu da sunulduğundan dolayı bu yüzden kargo kodlarının otomatik bir şekilde faturada barkodlu olarak yazdırılmasını sağlayabilirsiniz.

Gitti Gidiyor Entegrasyonu

E-ticaret sitelerinde en önemli yere sahip olan sitelerden birisi de gittigidiyor.com’dur. Yine entegre etmiş olduğunu ürünler aynı dakika içerisinde Gittigidiyor üzerinden de yayımlanır. Aktif satış fiyatından yayımlanırken aynı anda güncellemeler de yapılmaktadır. Eğer ilanlarınız sitede süresi bittiyse otomatik bir şekilde yeniden aktif bir hale gelmektedir. Kargo firmaları entegrasyonları da aynı şekilde gittigidiyor da tutmaktadır.

Hepsiburada Entegrasyonu

Hepsiburada’ya ürünlerinizi aynı saniye ve hızlı bir şekilde ekleme sırasında da entegrasyon kullanma yoluna gidebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz ürünler hepsiburada’da çok hızlı bir şekilde entegre edilebilmektedir. Kargo firmalarının entegrasyonları da site üzerinde rahatlıkla yerine getirilebilmektedir. Hepsiburada’dan sipariş aldığınız zaman gelen müşteri bilgileriniz sistemde saklanır ve sonrasında sorun yaşama gibi bir durumunuz meydana gelmeyecektir. Aynı zamanda sitede sınırsız şekilde ürünlerinizi yayımlayabilme imkanınız bulunur.

Akakçe Entegrasyonu

Akakçe de e-ticaret noktasında ciddi bir yer edinmiş olan sistemler arasında yer almaktadır. Akakçe’ye ürün eklenmesi durumunda ürünleriniz sizlere hemen al işlemi şeklinde yayımlanmaktadır. Eklemiş olduğunuz ürünlerde eğer stok değişimi veya fiyat değişimi meydana geldiyse bu değişimler de otomatik bir şekilde yansıtılmaktadır. Ürünlerinizin yayımlanmasında bir sayı sınırı yoktur ve sınırsız bir şekilde yayımlanabilmektedir. Gelen siparişleriniz ise otomatik bir şekilde entegre işlemlerine gelmektedir. Entegrasyon hizmeti sayesinde akakçe üzerinden mağaza açılır ve sanalposun tanımlanması yerine getirilmektedir. Entegrasyon işlemleri hızlı şekilde tamamlanır.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek