bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

Opencart SEO İşlemlerinde Hangi Eklentileri Kullanmalıyız?

Opencart SEO İşlemlerinde Hangi Eklentileri Kullanmalıyız?

Bir e-ticaret sitesi için olmazsa olmazlara baktığımız zaman SEO ayarlarının bu olmazsa olmazlar arasında ilk sıralarda yer almakta olduğunu görebiliyoruz. Sitelerin SEO’larının gelişmiş olarak hazırlanması e-ticaret sisteminde her geçen gün müşteri kitlenizin artmasına yardımcı olacak unsurların arasında yer almaktadır. Bu şekilde bir sistem benimsediğiniz takdirde e-ticarette sorunlarınız kalmayacağı gibi aynı zamanda istediğiniz müşterilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Opencart sisteminde genellikle SEO işlemleri eklentilerle ve çeşitli kodlamalar ile yerine getirilmektedir. Opencart SEO işlemlerinde hangileri eklentileri kullanmalıyız? Sorusu ise SEO işlemlerini sorunsuz şekilde yerine getirmek isteyen kişiler tarafından merak edilen noktalar arasında yer almaktadır.

Opencart Gelişmiş SEO Yönetimi Nasıl Gerçekleştirilir?

SEO yönetiminin sitelerde düzgün bir şekilde yapılmış olması ciddi önem arz ettiği için bir sitede SEO yönetimi yapıldığı sırada dikkat edilmesi gereken birçok unsur da bulunmaktadır. Opencart sistemine sahip olan sitelerinizde yönetim işlemlerini yerine getireceğiniz noktada dikkat etmeniz gereken maddeler ortalama olarak şu şekilde yer almaktadır:

  • Anahtar kelime oluşturucu alınanda gireceğiniz kriterler satmış olduğunuz bütün ürünler adına anahtar kelimeleri sizlere belirleme imkanı sunar. Bu yüzden kriterlerinizi doğru şekilde belirlemeye dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Sitenizde yer alan bütün ürünler için meta açıklamalarını otomatik şekilde oluşturma imkanı veren eklentiler olduğu gibi siz bu açıklamaları düzenleme imkanına da sahip olursunuz.
  • Satışını yaptığınız bütün ürünler için H1 ve H2 etiketlerini oluşturarak bu etiketleri doğru şekilde girmeye ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Sitenize girdiğiniz bütün ürünler adına ürün etiketlerini en doğru şekilde oluşturmaya özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Bütün ürünleriniz için aynı şekilde ürün başlık etiketlerini de oluşturmalısınız. Başlık etiketi olmadığı takdirde ürün adından dolayı ön plana çıkma ihtimaliniz çok düşük olacaktır.
  • Ürünleriniz için markalar ve kategoriler noktasında SEO’ya uygun bir link oluşturulması gerekmektedir.
  • Sitenizde yer alan bütün linklerin SEO’ya uygun şekilde oluşturulmuş olması sitenizin kullanımını daha kolay hale getirecektir.

Kullanıcı Dostu Bir Site Oluşturma

Google bir web sitesini ön plana çıkaracağı sırada kullanıcılarına ne kadar belirli ve kaliteli hizmet verdiğine de özen göstermektedir. Bu yüzden sistem olarak hızlı olan web siteleri diğer sitelere göre daha ön planda yer alabildiği gibi aynı zamanda sistem noktasında sorun yaşanmaması adına gelişmiş bir web sitesi tercihi yapılması da ciddi önem arz etmektedir. Sitenizde kullandığınız tasarımın karmaşık olmaması ve müşterilerinizin aradığını rahatlıkla bulması sizlere Google SEO ayarları noktasında avantaj sağlayan faktörlerden olduğu gibi sitenizin daha fazla ön plana çıkmasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda müşterilerinizin aradıkları ürünleri daha rahat şekilde bulduğu için sitenizde daha kaliteli şekilde alışveriş yapabilme imkanına sahip olur.

Doğru Eklenti Tercihi Yapın

Opencart için özel olarak geliştirilmiş birçok eklenti yer almaktadır. Bu eklentiler arasından bir tercih yapma noktasında mutlaka sizler için sunulan eklentilerden en uygun olanını ve en kullanışlı olan eklentiyi tercih etmeye özen gösterirsiniz. Bu eklenti hem kullanıcılarınızın işini kolaylaştıracak eklentiler olmalıdır hem de kullanıldığı sırada sizlere sorun çıkarmaması gerekir. Bakıldığı zaman eklentiler çerçevesinde bazılarının özellikle diğerlerine göre daha gelişmiş olduğunu görebilirsiniz. Bunları tercih etmeli ve sitenizin altyapısını yavaşlatmadan kullanabileceğiniz eklentiler olmalıdır. Belirtmiş olduğumuz bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde sitelerinizde SEO işlemlerini en iyi şekilde yerine getirebilme imkanına sahip olduğunuz gibi aynı zamanda sitenizden alacağınız verim de maksimum seviyede olacak ve bir problemle karşılaşmayacaksınız.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek