bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

Opencart 3 Versiyonunun Yenilikleri Nelerdir?

Opencart 3 Versiyonunun Yenilikleri Nelerdir?

Opencart e-ticaret siteleri tarafından her geçen gün daha fazla tercih edilmekte olan bir sistem olduğu ve neredeyse bütün e-ticaret siteleri tarafından kullanıldığı için her geçen gün gelişim göstermektedir. Opencart güncellemeleriyle beraber karşımıza en son çıkan güncelleme 3’ncü güncellemedir. Opencart 3 versiyonunun yenilikleri nelerdir? Sorusu da yeni gelen güncellemeyle beraber insanlar tarafından merak edilmektedir. Bu evrede yeni gelen güncellemelerin bazı sorunlara çözüm oluşturduğu ve kullanan kişilerin işini kolaylaştıracak şekilde ilerlettiği görülmektedir. Opencart 3 sürümünü kullanacağınız sırada yeni gelen bu güncellemeleri de merak edersiniz.

Opencart 3 Sürümü Yenilikleri

Opencart 3 versiyonunda olumsuz bir yön olarak kodların daha karmaşık bir hal aldığını görüyoruz. Bu yüzden yenilikler yapmak isteyen kişiler profesyonel birisinden destek alması gerekmektedir. Değişen altyapıdan dolayı kod bilginiz yetersizse kodlamaya siz devam edemeyebilirsiniz. Opencart’ın bu sürümünde özellikle eski sürümlerde yer alan hataların ayıklandığı ve temizlendiği görülüyor. Bu yüzden kullanımı daha komplike bir hal almış durumdadır.

Opencart 3 sürümünde eklenmiş olan bazı özelliklere baktığımız zaman dikkat çekmekte olan özelliklerden birisi; Google Shopping özelliğidir. Google Shopping özelliğinin eklenmesi sizlere bu noktada kullanılan eklentileri kaldırma imkanını vermektedir. Aynı zamanda sistemde yer almakta olan Paypal Express Ödeme yerine akıllı ödeme butonu eklenmiştir. Bu akıllı ödeme butonu sayesinde ödemelerinizi çok rahat şekilde yerine getirebilirsiniz.

Opencart 3 versiyonunu merak eden kişiler bu versiyonu kurarak sadece test amaçlı kullanabilmektedir. Yapacağınız testler sonucunda eğer sisteminiz uygunsa bu sürüme geçiş yapabilirsiniz ve en güncel sürümü kullanabilme imkanına sahip olursunuz.

Opencart Sistemi Kullanmanın Sizlere Sunduğu Avantajlar

Opencart sizlere ürünlerinizi internete yayımlama ve ürünlerde satışlarını yerine getirme noktasında PHP tabanlı bir şekilde yayınlayarak açık kaynak kodlu olacak şekilde yayımlamaktadır. Sistem açık kaynak kodlu olarak sunulduğundan dolayı da geliştirilmeye son derece müsait olan bir sistem şeklindedir. Opencart kullanmanın sizlere sunmuş olduğu birçok avantaj bulunur. Bu avantajlar ise genel itibariyle şu şekildedir:

  • Opencart kullanımı son derece kolaydır ve kurulum işlemlerini rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Sisteminin arayüzünü de çok rahat kullanma imkanına sahip olursunuz.
  • Sistemi geliştirmek istediğiniz zaman MySQL veri tabanı ve açık kaynak kodu kullanmak istediğiniz sırada kolay bir şekilde geliştirebilme imkanınız bulunmaktadır. Çok rahat bir şekilde geliştirilebilme imkanınız olduğu için kendi sistemlerinizi kullanabilirsiniz.
  • Sisteme sınırsız şekilde ürün ekleyebilir aynı zamanda üretici ve kategori ekleme imkanına da sahip olursunuz. Bu imkanlar sayesinde ürün, üretici ve kategori noktasında da sorun yaşamayacağınız için istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.
  • Siteniz için SSL sertifikası alırsanız eğer bütün bankalarla anlaşarak sanal pos sistemlerini kullanabilmeniz mümkündür. Bu noktada kullanacağınız sanal pos sistemleri önem arz eder ve sizlere birçok sistem bir arada sunulur. /li>
  • Opencart sisteminde API desteği verildiğinden dolayı gerekli olan entegrasyonları yerine getirebilirsiniz. Entegrasyonları kısa süre içerisinde yerine getirebileceğiniz gibi aktif şekilde kullanabilirsiniz.
  • Opencart sistemlerinizi birçok eklentiyle beraber tema sayesinde de istediğiniz şekilde özelleştirme yapabilme imkanınız bulunmaktadır.
  • Muhasebe işlemlerinizi yapabilmek için muhasebe entegrasyonları yapabilir ve bu işlemleri kısa süre içerisinde yerine getirebilirsiniz.

Opencart sistemi görmüş olduğunuz gibi sizlere çok fazla avantaj sunmaktadır. Sunulan bu avantajlarla beraber sistemi daha rahat kullanırsınız ve ilerleyen günlerde herhangi bir sorun yaşama gibi ihtimaliniz bulunmayacaktır. Opencart her geçen gün gelişmeye devam ederek sizlere daha fazla avantaj sağlama imkanı verecektir.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek