bilgi@kolayweb.com.tr | 0 (850) 466 40 66

Blog Yazıları

Hangi Sanal Pos Firmasını Niçin Tercih Etmeliyiz?

Hangi Sanal Pos Firmasını Niçin Tercih Etmeliyiz?

Günümüzde artık alışverişlerin çok büyük bir bölümü online üzerinden yapılmaya başlanmış durumdadır. E-ticaret sitelerinde alışveriş yapıldığı sırada ödeme noktasında sanal poslar görev alır ve ödemelerin bu şekilde daha rahat yapılmasına yardımcı olur. E-ticaret sitesi açan veya açmayı düşünen kişiler ise siteleri için en uygun olan sanal pos firmalarını tercih etmek istemektedir.

e-ticaret sistemi ilk olarak 2000’li yılların başında gelişim göstermeye başlamıştır. 2010lu yıllara geldiğimiz zaman ise gelişimini tam olarak tamamlayarak daha hızlı bir hal almaya başladı ve şuan hem ülkemizde hem de dünya genelinde çok büyük bir işlem hacmine sahiptir. Sanal pos firmaları da bununla beraber gelişim göstererek farklı firmalar olarak karşımıza çıkmış durumdadır.

PayTR Sanal Pos

Özel ödeme sistemleri arasında ülkemizde ilk akla gelen kuruluşlara baktığımız zaman PayTR bu noktada diğer firmalara göre daha fazla ön plana çıkabilmektedir. Ülkemizde öncü firmalar arasında yer almakta olduğunu da söyleyebiliriz. 2009 yılında kurulan sistem tamamen yerli sermayeyle kurulmuş olan ve çok güçlü bir altyapısı bulanan sistemler arasında yer alıyor. Sistemde aidat alınması veya gizli ücret alınması gibi durumlar söz konusu değildir. Müşterilere son derece kolay bir entegrasyon işlemi yapabilme imkanı verir. Ödeme işlemleri noktasında en önemli evre güvenilir bir ödeme süreci geçirilmesidir.

Paynet Sanal Pos

Özellikle son yıllarda çok kullanılır hale gelmiş olan Paynet de bir özel ödeme sistemi olarak geçer. Paynet’in kurulması için ilk adımlar ise 2000 yılında atıldı ve bir bilgisayar firmasının bünyesinde hizmet vermeye başladı. Sistem entegrasyon sürecinde çok başarılı olduğu gibi sizlere bütün kartlardan çok rahat bir şekilde ödeme alabilme imkanını verir. Bu yüzden bankalarla tek tek anlaşma yapabilmek için uğraşmanıza gerek kalmaz. Sistemden ödeme alınması sırasında ödemelerinizi haftalık olacak şekilde de alabilmeniz mümkündür. Sistem sizlere raporlama yapabilme imkanı da vermektedir. Bu şekilde finansal bir işlem yaparken yapacağınız finansal işleme göre raporlama alabilmeniz mümkündür. Yalnız komisyon oranlarının sabit olmadığını söyleyebiliriz.

İyzico Sanal Pos

Özel ödeme sistemleri arasında bir diğeri ise; İyzico özel ödeme sistemidir. İyzico günümüzde e-ticaret sitelerinin en fazla tercih etmiş olduğu sanal poslar arasında yer almaktdır. Üç ortak tarafından kurulan sistemin amacı ise; farklı büyüklüklere sahip olan e-ticaret sitelerinde güvenilir ve kolay bir şekilde ödeme imkanları vermektir. Kuruluş kurulduğu ilk günden günümüze kadar hızlı bir şekilde büyümektedir. İyzico sizden başlangıç noktasında herhangi bir ücret talep etmez. Aynı zamanda sabit veya aylık ücret alınması gibi şeyler talep edilmez. Kurumsal kullanıcılar için uygulanmakta olan komisyon oranları net bir şekilde belirlenmiş durumdadır. Aynı zamanda entegrasyon noktasında da Başarılı bir platform olduğunu görebilirsiniz.

PayU Sanal Pos

Ülkemizdeki e-ticaret sitelerinin çok fazla ilgi göstermekte olduğu bir diğer sistem ise; PayU sistemidir. Firma dünya genelinde en büyük teknoloji yatırımına sahip olan sistemlerden birisidir. Sistemde sizden yıllık hizmet bedeli alınmaktadır. Sisteme üye olduğunuz sırada da bu ücreti mutlaka ödemeniz gerekir. Ödeme işlemleri haftalık bir şekilde yapılır ve bu ödemeler Cuma günleri yerine getirilmektedir. Ödemenizin bir sorundan dolayı iptal edilmesi gibi durumlarda uygulanmış olan komisyon bedeli de hesabınıza iade edilir. Ödemenizin size aktarılması sırasında herhangi bir havale ücreti talep edilmemektedir. Sitenizin aylık işlem cirosu 100 bin TL’nin üzerinde olduğu takdirde sizlere özel olarak hazırlanmış olan teklifler sunularak hizmet verilmektedir.

İnternet sitemizi kullanarak Kullanım Şartlarını ve Çerez Politikasını kabul etmiş olursunuz.

WhatsApp Destek